1. Zastosowanie prostej wersji przyłbicy ochronnej zrealizuje ten główny cel poprzez fizyczne zablokowanie dostępu do twarzy przed bezwiednym dotykaniem “brudnymi” rękami.
2. Dodatkowo przyłbica istotnie obniża ryzyko zakażeniem drogą kropelkową w kontaktach z innymi osobami – tzw. pierwsza linia ochrony twarzy.
3. Przyłbica jest używana jako środek ochronny przez osoby w domyśle zdrowe, każdorazowo podczas wychodzenia w strefy potencjalnie zakażone, czyli obecnie praktycznie wszędzie poza własnym domem.
4. Po powrocie do domu przyłbica pozostaje na twarzy i jest zdejmowana dopiero tuż przed rozpoczęciem mycia rąk – aby do tego czasu nadal nas zabezpieczać przed przypadkowym dotknięciem twarzy.
5. Przyłbica jest wielorazowego użytku. Podczas mycia rąk należy ją również umyć ciepłą wodą z mydłem aby pozbyć się potencjalnych wirusów z jej powierzchni.
6. Dodatkową zaletą przyłbicy, w stosunku do maseczki materiałowej, jest brak narażenia na zakażenie podczas jej nakładania i zdejmowania ponieważ nie są dotykane okolice ust i nosa.
7. W uzasadnionych przypadkach (katar, kaszel) warto stosować jednocześnie przyłbicę i maseczkę materiałową na twarz, zachowując jednak szczególną ostrożność przy jej zakładaniu i zdejmowaniu – nie dotykać twarzy brudnymi rękami
8. Powszechnego stosowanie przyłbic może istotnie pomóc w wygaszeniu epidemii COVID-19. Warto jednak zauważyć, że nawet przed upowszechnieniem się używania przyłbic, osoba która decyduje się zakładać przyłbicę zgodnie z zaleceniami natychmiast zmniejsza ryzyko własnego zakażenia!
Podsumowując – zakładaj maseczkę materiałową żeby chronić innych ale przede wszystkim zakładaj przyłbicę, żeby chronić siebie.
Więcej informacji o Inicjatywie "Przyłbice dla wszystkich"
https://przylbicedlawszystkich.pl/przylbice-vs-maseczki/
https://przylbicedlawszystkich.pl/o-inicjatywie-przylbice-dla-wszystkich/
Kontakt dla mediów:
Jacek Babiel - tel 538 112 436
+ możliwy kontakt video SKYPE